Feltámadt az Assetto Corsa EVO: Így alakultak a Steam számai 2026 áprilisában
2026. 05. 11. 08:50
Horváth Gábor
Steam: A legnépszerűbb versenyjátékok – 2026. április
A Steam Spring Sale hatalmas lökést adott a versenyjátékoknak márciusban, ám áprilisra a piac normalizálódott. Sok cím visszaesést könyvelt el, miközben a frissítéseket kapó játékok – mint az Assetto Corsa EVO – újra erőre kaptak.
A lista továbbra is a BeamNG.drive vezetésével indul, amely stabilan tartja közel 20 ezres átlagát. A Forza Horizon 5 is jól tartja magát a Forza Horizon 6 megjelenése előtt. A hónap nagy vesztesei közé tartozik az F1 25 és a The Crew Motorfest, míg az Assetto Corsa EVO látványos növekedést mutatott.
Steam: Legnépszerűbb versenyjátékok (2026. április)
Játék | Átlagos játékosszám | Peak | Változás (%) |
|---|---|---|---|
BeamNG.drive | 19,527.0 | 33,575 | +0.65% |
Forza Horizon 5 | 11,219.8 | 22,699 | -2.86% |
Assetto Corsa | 9,828.5 | 18,226 | -0.45% |
F1 25 | 4,661.6 | 10,273 | -23.66% |
Le Mans Ultimate | 3,435.7 | 8,077 | +14.68% |
Forza Horizon 4 | 2,658.3 | 6,343 | -19.59% |
MX Bikes | 2,644.1 | 4,457 | +5.19% |
The Crew Motorfest | 2,380.5 | 4,885 | -56.74% |
Need for Speed Heat | 2,235.5 | 4,313 | -29.86% |
Assetto Corsa Competizione | 2,148.9 | 4,308 | -0.49% |
Trailmakers | 1,894.0 | 3,839 | -27.96% |
Trackmania | 1,626.8 | 4,332 | +14.54% |
CarX Drift Racing Online | 1,238.4 | 2,116 | -9.33% |
Asphalt Legends | 1,184.9 | 1,823 | +3.14% |
F1 Manager 2024 | 1,180.3 | 2,763 | +15.85% |
Motor Town: Behind The Wheel | 1,175.4 | 2,742 | +44.77% |
My Summer Car | 1,034.0 | 2,138 | -1.34% |
Assetto Corsa EVO | 1,014.7 | 4,085 | +32.47% |
Automobilista 2 | 891.8 | 2,146 | +10.93% |
Need for Speed Unbound | 815.7 | 1,672 | -22.67% |
DiRT Rally 2.0 | 796.8 | 1,455 | -9.13% |
RaceRoom | 704.7 | 1,584 | +2.67% |
CarX Street | 694.2 | 1,277 | +1.43% |
The Crew 2 | 586.1 | 1,070 | -19.68% |
WRC 7 | 580.2 | 2,372 | -74.18% |
Liftoff | 563.6 | 911 | +3.73% |
Uncrashed: FPV Drone Simulator | 543.5 | 941 | -5.12% |
Forza Motorsport | 501.9 | 1,049 | +9.88% |
My Winter Car | 479.5 | 1,016 | -22.03% |
Assetto Corsa Rally | 473.2 | 3,110 | -36.57% |
Tokyo Xtreme Racer | 354.6 | 720 | -14.63% |
F1 24 | 353.5 | 768 | -28.23% |
Mon Bazou | 304.2 | 604 | -7.80% |
Motorsport Manager | 285.3 | 573 | -23.58% |
Need For Speed Payback | 278.7 | 589 | -25.01% |
WRC 9 | 273.9 | 878 | -63.94% |
Wreckfest | 271.8 | 685 | -7.31% |
Mi történt a szimulátorok világában?
Le Mans Ultimate: továbbra is emelkedő pályán van (+14,6%), stabilizálva helyét a Top 5-ben.
Assetto Corsa Competizione: bár a GT3 szimulátor már életciklusa végéhez közeledik, továbbra is rendkívül népszerű (2148 fős átlag).
Assetto Corsa Rally: a Supernova címe 36,5%-os mínuszban zárt, ám mivel a v0.4-es frissítés csak a hónap utolsó napján érkezett, a valódi hatása csak májusban látszik majd.
Automobilista 2: szép csendben tovább növekedett, 10,9%-kal több pilótát vonzva, mint márciusban.
Az adatok jól mutatják, hogy a közösség hűséges a jól bevált klasszikusokhoz, de a minőségi frissítésekre – mint az EVO esetében – azonnal és pozitívan reagálnak a játékosok.
Szimulátor fókuszú lista (2026. április)
Játék | Átlagos játékosszám | Peak | Változás (%) |
|---|---|---|---|
Assetto Corsa | 9,828.5 | 18,226 | -0.45% |
F1 25 | 4,661.6 | 10,273 | -23.66% |
Le Mans Ultimate | 3,435.7 | 8,077 | +14.68% |
Assetto Corsa Competizione | 2,148.9 | 4,308 | -0.49% |
Assetto Corsa EVO | 1,014.7 | 4,085 | +32.47% |
Automobilista 2 | 891.8 | 2,146 | +10.93% |
DiRT Rally 2.0 | 796.8 | 1,455 | -9.13% |
RaceRoom | 704.7 | 1,584 | +2.67% |
WRC 7 | 580.2 | 2,372 | -74.18% |
Forza Motorsport | 501.9 | 1,049 | +9.88% |
Assetto Corsa Rally | 473.2 | 3,110 | -36.57% |
F1 24 | 353.5 | 768 | -28.23% |
WRC 9 | 273.9 | 878 | -63.94% |
rFactor 2 | 244.9 | 537 | -6.60% |
EA Sports WRC | 240.2 | 530 | -13.26% |
NASCAR 25 | 230.8 | 561 | -21.84% |
MotoGP 26 | 215.6 | 434 | 0% |
RIDE 5 | 197.1 | 500 | -10.22% |
WRC Generations | 181.4 | 437 | -7.23% |
MotoGP 25 | 154.6 | 445 | +9.62% |
WRC 10 | 147.4 | 441 | -13.49% |
TrackDayR | 140.8 | 310 | +29.10% |
F1 23 | 133.9 | 289 | -23.20% |
Project CARS 2 | 118.4 | 246 | +4.18% |
RIDE 6 | 109.8 | 227 | -28.74% |
F1 2020 | 102.3 | 226 | -12.19% |
RIDE 4 | 98.8 | 237 | -1.36% |
DiRT Rally | 80.1 | 161 | -1.40% |
MotoGP 24 | 78.2 | 198 | +17.85% |
F1 22 | 77.7 | 178 | -25.79% |
F1 2021 | 68.6 | 167 | -19.84% |
Project Motor Racing | 67.4 | 207 | -33.97% |
NASCAR Heat 5 | 41.6 | 84 | -7.97% |
TT Isle of Man Ride on the Edge 3 | 26.0 | 74 | -17.06% |
MotoGP 23 | 22.2 | 77 | +15.70% |
MotoGP 22 | 20.7 | 54 | -33.93% |
Monster Energy Supercross 25 | 20.2 | 47 | -23.84% |
Rennsport | 16.5 | 47 | -12.24% |
rFactor | 14.6 | 56 | -13.81% |
GTR 2* | 1.0 | 6 | -14.3% |
*GTR 2 adatok: SteamDB.info
Hozzászólások
Kommenteléshez be kell jelentkezned. Belépés vagy regisztráció.